Mūsu tradīcijas

Radošās meistarklases.

Daugavpils pilsētas 11. pirmsskolas izglītības iestāde „Ābelīte” ilgu laiku meklēja tādu nodarbi, ar ko varētu gan strādāt, gan atpūsties – līdz atrada meistarklases( gan saviem pedagoģēm, gan citu pirmsskolas un skolu  pedagogiem), kas šobrīd ir mūsu darbs, hobijs un dzīvesveids – viss vienlaicīgi.

Jau tika parādītas meistarklases Kanzashi, kvilinga, apjomīgu darbu no papīra, filcēšanas, skrapbukinga, airisfoldinga, svitdizaina tehnikās un darbā ar epoksīda sveķi. Nākotnē arī meklēsim jaunas tehnikas un rādīsim meistarklases pedagogiem.

"Maģiskās kārbiņas"

Idejas kā pagatavot dāvanu kastītes pašam ir daudz un dažādas, taču lielākā daļa tomēr izvēlas tās iegādāties veikalā vai internetā pieejamajos punktos. Lai arī cik skaistas un elegantas būtu veikalā gatavotās dāvanu kastītes, tomēr ar savu radošumu un mīļumu taisītās ir neatsveramas, arī dāvināšanas prieks ir daudz reiz lielāks. Meistarklasi „Maģiskās kārbiņas” organizēja grupas „Ezīši” kolektīvs: Jekaterina Makejeva, Tatjana Jurkjāne, un Nadežda Ņikitina. Paldies par interesantām idejām!!!

        

 „Tamborētas pavasara puķītes"

Meistarklasi novadīja skolotājas palīdze Klavdija Makejeva. Viņas čaklās rokas radīja siltu, mājīgu atmosfēru, un ir cerība, ja kāda no idejām iedarbinās fantāziju . Dekoratīvā tamborēšana vairs nav nekas senlaicīgs, gluži otrādi – tas ir mūsdienīgi, koši un gaumīgi.

 

  

„Vienkarši un burvīgi šalles siešanas veidi"
(pirmsskolas skolotāja Ināra Kolosova)

Meistarklases vadītāja Ināra Kolosova apkopojusi 10 aktuālākās šī pavasara tendences šallēm un lakatiem. 

Papildus tā bija iespēja enerģiski un praktiski pavadīt stundu kopā ar pārējiem meistarklases dalībniekiem rādošā noskaņojumā, gūstot vērtīgas zināšanas par vēl vienu sievietes noslēpumu būt skaistai un modernai.

Ūdensrozes izgatavošana Foamirāna (plastiskās zamšādas) tehnikā”

(pirmsskolas skolotāja Tatjana Jurķjāne)

„Sniegpārsliņu izgatavošana Kanzashi tehnikā”

(pirmsskolas skolotāja Oļesja  Ugoļova) 

„Svētku dāvanu iesaiņošana"

 (veļas pārzine Tamāra Suško).

Dāvanu iesaiņošana ir burvīga radoša izpausme, kur liekam lietā savu izdomu, dažādus interesantus papīrus, lentes, eglītes bumbiņas,  floristikas materiālus, pat skrapbukinga - papīra dizaina elementus, piemēram, birkas ar dāvanas saņēmēja vārdu, zīmodziņus.

                                

 

„Airisfoldings pirmsskolā"

 (pirmsskolas skolotāja Jekaterina Makejeva)

„Kvilings pirmsskolā"

 (pirmsskolas skolotāja Marina Leitāne)

Mūsu pirmsskolas izglītības iestādē tiek svinēti valsts svētki , rudens svētki, latviešu tautas tradīciju svētki, Jaunais gads. Plaši tiek atzīmētas arī teātra dienas.

Pedagogi kopā ar mūzikas skolotāju gatavo bērniem dažādus izklaides pasākumus. Notiek arī sporta svētki bērniem kopā ar vecākiem.

Svinam arī krievu tradīciju svētkus - Masļeņicu.